Známé problémy v MetaClodu a jejich řešení

From MetaCentrum
Jump to navigation Jump to search

(English version)

Na této stránce se budeme věnovat problémům, se kterými se můžete setkat při práci v MetaCloudu a zejména jejich řešením. Jestli narazíte na problém který tady není popsán, neváhejte nás, prosím, kontaktovat a rádi vám pomůžeme.

Malý uživatelský debbuging

 • SSH přístup k virtuálním strojům bez veřejných adres
 • Zkontrolujte stav VM, se kterou máte problém.
  • prolog Image s OS nebo data se kopírují na virtuální stroj. Mnohagigový disk se může kopírovat i desítky minut. Obňte se trpělivostí a čekejte (nebo zkuste jiný způsob ukládání dat).
  • failed Zkontrolujte, zda je template v pořádku (nezapomněli jste připojit image?). Pokud nic neobjevíte, napište nám, může se jednat i o technický problém na naší straně.
  • running Ideální stav, vše běží, chyba nebude v nastavení virtuálního stroje.
  • pending Čeká na rozhodnutí plánovače kam alokuje virtuální stroj. V seznamu Vašich VM, klikněte na stroj ve stavu pending, vyberte záložku Placement, a v ní věnujte pozornost "Sched message" a zobrazí se důvod proč stroj čeká. V případě, že důvod je nedostatek volných strojů, pak je nutné počkat nebo zkontrolovat zadání template(jsou zadány požadavky, které nesplňuje žádný dostupná stroj). Pokud jste si vytvářeli vlastní template, skoro určitě jste v něm zadali nesmyslné požadavky nebo jste připojili template k nekompatibilnímu image.
  • unknown Open Nebula nevi, co se s VM děje. Například po síťovém výpadku se infrastruktura ještě dostatečně nevzpamatovala. Pozor na VM s persistentním obrazem, tam může hrozit riziko, že po tomto zákroku o svá data přijdete. Raději nám napište a problém společně vyřešíme.

Pokud se stejná chyba projevuje u všech VM, může to být chyba naší infrastruktury, napište nám a upozorněte nás.